Hledat podle kategorie, produktu, aktivity...
Boty
Kabely

Při pobytu venku je ochrana proti vnějším vlivům nezbytná. Klíčem k pohodlí za každého počasí je nepromokavé a prodyšné svrchní oblečení. Bundy a kalhoty z nepromokavého materiálu jsou prvním krokem k tomu, abyste zůstali v suchu a užili si zábavu venku. Pomůžeme vám porozumět všemu, co potřebujete vědět pro správný výběr bundy nebo kalhot.

Vattenpelare-overview.jpg

Přehled hodnot vodního sloupce  icon-material-waterproof-02.svg

Vodní sloupec nebo také tlak vodního slouce je měřítkem toho, jaký tlak vody materiál vydrží, než propustí vodu. Hodnota vodního sloupce udává tlak vody v milimetrech, který je látka schopná udržet, než materiál začne propouštět. Představte si, že na oblečení umístíte skleněnou trubici naplněnou vodou. Když trubici naplníte do 15 000 mm, tj. 15 m, a tkanina vodu propustí, pak bude mít oblečení hodnotu vodního sloupce 15 000 mm.
Voděodolnost (mm)
Povětrnostní podmínky
6 000 – 10 000 mm Odolává slabému dešti, mírnému sněhu, mírnému tlaku.
11 000 – 15 000 mm Mírný déšť, průměrný sníh, slabý tlak.
16 000 – 20 000 mm Zvládne dlouhé cesty za silného deště, mokrého sněhu, malého tlaku.
20 000 mm + Odolává silnému dešti, mokrému sněhu a vysokému tlaku.
Vodní sloupec laboratorně testujeme a poté udáváme u všech našich nepromokavých oděvů, takže snadno získáte přehled o tom, jak voděodolný je daný oděv. Je to také certifikát pro Vás jako zákazníka, že materiál byl testován na voděodolnost. Všechny oděvy také testujeme v přírodě v reálných povětrnostních podmínkách při různých teplotách a ročních obdobích, abychom zajistili optimální funkčnost.

Prodyšnost  icon-material-breathable.svg

Stejně jako vodní sloupec i prodyšnost se měří v laboratoři. Prodyšnost je schopnost materiálu uvolňovat tělesnou vlhkost. Měří se v g/m2/24h, tj. množství kapaliny v gramech, které může čtvereční metr látky uvolnit za den. Laboratorní testování je dobrý způsob, jak získat míru prodyšnosti, nicméně je komplikovanější. Venkovní teplota, vlhkost, aktivita, déšť, slunce, vše hraje roli v tom, jak dobrá je prodyšnost oděvu. RevolutionRace testuje prodyšnost všech nepromokavých oděvů v reálném životě, v přírodě za různých povětrnostních podmínek a v různých ročních obdobích, aby byla zajištěna správná funkčnost.

Jak fungují nepromokavé a prodyšné materiály?  3-layers-construction-fabric.svg

Nepromokavé materiály, které dýchají, jsou vyrobeny z vnějšího materiálu, vodotěsné membrány laminované zevnitř a často třetího materiálu uvnitř membrány pro pohodlí. Vnější materiál má být odolný a musí dobře vypadat, není vodoodolný, ale ošetřený DWR (Durable Water Repellent), takže neabsorbuje vodu. RevolutionRace používá ve všech svých produktech DWR, který neobsahuje fluorované uhlovodíky. Membrána je vodoodolnou částí tkaniny a zadržuje vlhkost, membrána má malé mikroskopické otvory, které zadržují kapky vody, ale uvolňují menší částice tělesné vlhkosti. Právě tyto 3 vrstvy tvoří 3vrstvý materiál. Existují také výrobky se 2 vrstvami, kterým chybí vnitřní vrstva a místo toho mají volně našitou podšívku na vnitřní straně oděvu. A aby toho nebylo málo, existují také produkty s 2,5 vrstvami, kde je nejvnitřnější materiál nahrazen tenkým filmem vytištěným na membráně, aby se snížila hmotnost.

 

Waterproof-CZ.jpg

Co je to Hypershell®?  icon-material-insulation-01.svg 

Hypershell® je vlastní značka společnosti RevolutionRace, jednotný název pro všechny materiály, které jsme sami vyvinuli. Jednotlivé materiály pak odlišuje záměr, ke kterému jsou určeny. Různé materiály mají různé záměry a tím také jedinečné vlastnosti.  
• Hypershell® Denim: odolná tkanina bez bavlny.
• Hypershell® SS: voděodpudivý softshell.
• Hypershell® Pro Stetch: Odolná super strečová látka
Membrána Hypershell®
Membrány Hypershell® jsou k dispozici ve třech různých stupních: Core, Performance a Pro. Každý oděv od RevolutionRace jsme vybavili prémiovou membránou Hypershell®, která vyhovuje zamýšlenému použití oděvu a je optimalizována pro různé aktivity a počasí.
• Hypershell® Core 5 - 10 000 mm
• Hypershell® Performance 10 - 15 000 mm
• Hypershell® Pro 15 - 30 000 mm

Co je to DWR? icon-material-insulation-01.svg 

DWR
RevolutionRace používá na všechny produkty úpravu DWR 100% bez PFC.
DWR je zkratkou pro Durable Water Repellent (odolná voděodpudivost). Účelem této úpravy je zabránit nasáknutí látky vodou, což může způsobit, že látka bude těžší, chladnější a ovlivní to její výkon. DWR způsobí to, že voda stéká z oděvu po kapkách. Z dlouhodobého hlediska může být úprava DWR poškozena opotřebením, nečistotami a po určité době je možné, že oděv bude působit jako promokavý.
Pokud si všimnete, že váš oděv absorbuje vodu, doporučujeme vám jej vyprat a usušit v sušičce, aby se povrchová úprava DWR znovu obnovila. Jednou za čas vám doporučujeme oděv znovu naimpregnovat.

rain-hypershell-new-size.jpg

Jaký je rozdíl mezi nepromokavým a vodoodpudivým oděvem?

Hlavní rozdíl mezi nepromokavým a vodoodpudivým oděvem spočívá v tom, že nepromokavý oděv má jak membránu a úpravu DWR, tak také lepené švy. Švy jsou obvykle zalepeny nepromokavou páskou na vnitřní straně oděvu. Vodoodpudivý oděv má pouze úpravu DWR (Durable Water Resistant) a postrádá membránu.
Jaké jsou výhody a nevýhody těchto dvou variant?
 
Nepromokavé oděvy
Nepromokavé oděvy mají lepené švy, vodotěsnou membránu a vodoodpudivou povrchovou úpravu (DWR). RevolutionRace používá u všech oděvů DWR bez obsahu fluorovaných uhlovodíků.
+ Výhody  
Zcela nepromokavý oděv je ideální pro deštivé dny nebo pro zimní dny s mokrým sněhem. Nepromokavý oděv vás během vytrvalého a silného deště udrží v naprostém suchu.
- Nevýhody
Vzhledem k tomu, že všechny nepromokavé oděvy mají membránu, mají také menší prodyšnost. Různé membrány uvolňují různé množství tekutiny a pro uvolnění tělesné vlhkosti můžete otevřít ventilační zipy, nicméně oděv s nepromokavou membránou nikdy nevětrá stejně dobře jako oděv bez membrány.

Zobrazit všechny nepromokavé oděvy →
 
Vodoodpudivé oděvy
Vodoodpudivé oděvy postrádají membrány, ale mají vodoodpudivou povrchovou úpravu (DWR). RevolutionRace používá u všech oděvů DWR bez obsahu fluorovaných uhlovodíků.
+ Výhody
Vodoodpudivý oděv mimořádně dobře větrá a je vhodný pro intenzivní činnosti. Mnohokrát postačí vodoodpudivý oděv těm, kteří neplánují zůstat v dešti několik hodin v kuse.
- Nevýhody  
Vodoodpudivé oděvy vydrží pouze mírný déšť a ne silný vytrvalý liják.

Zobrazit všechny vodoodpudivé oděvy →
Naše nepromokavé bundy jsou prodyšné

Kvalitní nepromokavá bunda vyžaduje dobré větrání. I bundy, které jsou prodyšné, jsou často vybaveny ventilačními otvory v podpaží. Naše nepromokavé kalhoty mají větrací otvory na dlouhé straně kalhot.

Lepené švy pro voděodolnost

Švy jsou slabou stránkou nepromokavého oblečení, protože při šití jsou v látce jehlou tvořeny malé otvory, kam se může dostat voda. Naše nepromokavé oděvy mají lepené švy, aby byly voděodolné.

Zipy, které vás ochrání před deštěm

Aby oděv nepropouštěl vodu, je nutné mít vodoodpudivé zipy. Zipy pro naše nepromokavé oděvy jsou pečlivě vybírány tak, aby odolaly vysokému tlaku vody, a někdy jsou dokonce vybaveny ochrannou klopou na vnitřní straně.

Naše nepromokavé bundy seřazené od nejvyššího vodního sloupce po nejnižší

Nejlepší výběr nepromokavých bund

Naše nepromokavé kalhoty seřazené od nejvyššího vodního sloupce po nejnižší

Nejlepší výběr nepromokavých kalhot

Často kladené otázky

icon-arrow-angle-right.svg

Jaký je rozdíl mezi voděodolným, vodu odpuzujícím a vodotěsným?

icon-arrow-angle-right.svg

Jakou bundu a kalhoty si mám vybrat, pokud chci univerzální soupravu, která vydrží intenzivní déšť?

icon-arrow-angle-right.svg

Jakou bundu a kalhoty si mám vybrat pro vysoce intenzivní aktivity, které vyžadují odolnost proti vodě?

icon-arrow-angle-right.svg

Co je to Hypershell®?

icon-arrow-angle-right.svg

Proč není nejvyšší hodnota vodního sloupce vždy zásadní?

icon-arrow-angle-right.svg

Jsem hodně aktivní, přesto chci dobrou voděodolnost. Existují hybridní bundy?

icon-arrow-angle-right.svg

Chci univerzální nepromokavou bundu pro každodenní použití. Co si mám vybrat?

icon-arrow-angle-right.svg

Co znamenají lepené švy a vodotěsné zipy? Jsou nutností, i když má oděv vysokou hodnotu vodního sloupce?

icon-arrow-angle-right.svg

Mám si vybrat vyšší hodnotu vodního sloupce, když jdu ven v bouřlivém počasí?

icon-arrow-angle-right.svg

Je hodnota vodního sloupce ovlivněna tím, jak moc oděv používám?

icon-arrow-angle-right.svg

Nechci být mokrý, když si sednu. Co si mám vybrat?

icon-arrow-angle-right.svg

Bude moje bunda méně nepromokavá, když nosím batoh?

×