Hledat podle kategorie, produktu, aktivity...
Boty

Při pobytu venku je ochrana proti vnějším vlivům nezbytná. Klíčem k pohodlí za každého počasí je nepromokavé a prodyšné svrchní oblečení. Bundy a kalhoty z nepromokavého materiálu jsou prvním krokem k tomu, abyste zůstali v suchu a užili si zábavu venku. Pomůžeme vám porozumět všemu, co potřebujete vědět pro správný výběr bundy nebo kalhot.

vattenpelare-cyclone-dark-turquoise-new-size.jpg

Přehled hodnot vodního sloupce  icon-material-waterproof-02.svg

Vodní sloupec nebo také tlak vodního slouce je měřítkem toho, jaký tlak vody materiál vydrží, než propustí vodu. Hodnota vodního sloupce udává tlak vody v milimetrech, který je látka schopná udržet, než materiál začne propouštět. Představte si, že na oblečení umístíte skleněnou trubici naplněnou vodou. Když trubici naplníte do 15 000 mm, tj. 15 m, a tkanina vodu propustí, pak bude mít oblečení hodnotu vodního sloupce 15 000 mm.
Voděodolnost (mm)
Povětrnostní podmínky
6 000 – 10 000 mm Odolává slabému dešti, mírnému sněhu, mírnému tlaku.
11 000 – 15 000 mm Mírný déšť, průměrný sníh, slabý tlak.
16 000 – 20 000 mm Zvládne dlouhé cesty za silného deště, mokrého sněhu, malého tlaku.
20 000 mm + Odolává silnému dešti, mokrému sněhu a vysokému tlaku.
Vodní sloupec laboratorně testujeme a poté udáváme u všech našich nepromokavých oděvů, takže snadno získáte přehled o tom, jak voděodolný je daný oděv. Je to také certifikát pro Vás jako zákazníka, že materiál byl testován na voděodolnost. Všechny oděvy také testujeme v přírodě v reálných povětrnostních podmínkách při různých teplotách a ročních obdobích, abychom zajistili optimální funkčnost.

Prodyšnost  icon-material-breathable.svg

Stejně jako vodní sloupec i prodyšnost se měří v laboratoři. Prodyšnost je schopnost materiálu uvolňovat tělesnou vlhkost. Měří se v g/m2/24h, tj. množství kapaliny v gramech, které může čtvereční metr látky uvolnit za den. Laboratorní testování je dobrý způsob, jak získat míru prodyšnosti, nicméně je komplikovanější. Venkovní teplota, vlhkost, aktivita, déšť, slunce, vše hraje roli v tom, jak dobrá je prodyšnost oděvu. RevolutionRace testuje prodyšnost všech nepromokavých oděvů v reálném životě, v přírodě za různých povětrnostních podmínek a v různých ročních obdobích, aby byla zajištěna správná funkčnost.

Jak fungují nepromokavé a prodyšné materiály?  3-layers-construction-fabric.svg

Nepromokavé materiály, které dýchají, jsou vyrobeny z vnějšího materiálu, vodotěsné membrány laminované zevnitř a často třetího materiálu uvnitř membrány pro pohodlí. Vnější materiál má být odolný a musí dobře vypadat, není vodoodolný, ale ošetřený DWR (Durable Water Repellent), takže neabsorbuje vodu. RevolutionRace používá ve všech svých produktech DWR, který neobsahuje fluorované uhlovodíky. Membrána je vodoodolnou částí tkaniny a zadržuje vlhkost, membrána má malé mikroskopické otvory, které zadržují kapky vody, ale uvolňují menší částice tělesné vlhkosti. Právě tyto 3 vrstvy tvoří 3vrstvý materiál. Existují také výrobky se 2 vrstvami, kterým chybí vnitřní vrstva a místo toho mají volně našitou podšívku na vnitřní straně oděvu. A aby toho nebylo málo, existují také produkty s 2,5 vrstvami, kde je nejvnitřnější materiál nahrazen tenkým filmem vytištěným na membráně, aby se snížila hmotnost.

 

Waterproof-CZ.jpg

Co je to Hypershell®?  icon-material-insulation-01.svg 

Hypershell® je vlastní značka společnosti RevolutionRace, jednotný název pro všechny materiály, které jsme sami vyvinuli. Jednotlivé materiály pak odlišuje záměr, ke kterému jsou určeny. Různé materiály mají různé záměry a tím také jedinečné vlastnosti.  
• Hypershell® Denim: odolná tkanina bez bavlny.
• Hypershell® SS: voděodpudivý softshell.
• Hypershell® Pro Stetch: Odolná super strečová látka
Membrána Hypershell®
Membrány Hypershell® jsou k dispozici ve třech různých stupních: Core, Performance a Pro. Každý oděv od RevolutionRace jsme vybavili prémiovou membránou Hypershell®, která vyhovuje zamýšlenému použití oděvu a je optimalizována pro různé aktivity a počasí.
• Hypershell® Core 5 - 10 000 mm
• Hypershell® Performance 10 - 15 000 mm
• Hypershell® Pro 15 - 30 000 mm

Co je to DWR? icon-material-insulation-01.svg 

DWR
RevolutionRace používá na všechny produkty úpravu DWR 100% bez PFC.
DWR je zkratkou pro Durable Water Repellent (odolná voděodpudivost). Účelem této úpravy je zabránit nasáknutí látky vodou, což může způsobit, že látka bude těžší, chladnější a ovlivní to její výkon. DWR způsobí to, že voda stéká z oděvu po kapkách. Z dlouhodobého hlediska může být úprava DWR poškozena opotřebením, nečistotami a po určité době je možné, že oděv bude působit jako promokavý.
Pokud si všimnete, že váš oděv absorbuje vodu, doporučujeme vám jej vyprat a usušit v sušičce, aby se povrchová úprava DWR znovu obnovila. Jednou za čas vám doporučujeme oděv znovu naimpregnovat.

rain-hypershell-new-size.jpg

Jaký je rozdíl mezi nepromokavým a vodoodpudivým oděvem?

Hlavní rozdíl mezi nepromokavým a vodoodpudivým oděvem spočívá v tom, že nepromokavý oděv má jak membránu a úpravu DWR, tak také lepené švy. Švy jsou obvykle zalepeny nepromokavou páskou na vnitřní straně oděvu. Vodoodpudivý oděv má pouze úpravu DWR (Durable Water Resistant) a postrádá membránu.
Jaké jsou výhody a nevýhody těchto dvou variant?
 
Nepromokavé oděvy
Nepromokavé oděvy mají lepené švy, vodotěsnou membránu a vodoodpudivou povrchovou úpravu (DWR). RevolutionRace používá u všech oděvů DWR bez obsahu fluorovaných uhlovodíků.
+ Výhody  
Zcela nepromokavý oděv je ideální pro deštivé dny nebo pro zimní dny s mokrým sněhem. Nepromokavý oděv vás během vytrvalého a silného deště udrží v naprostém suchu.
- Nevýhody
Vzhledem k tomu, že všechny nepromokavé oděvy mají membránu, mají také menší prodyšnost. Různé membrány uvolňují různé množství tekutiny a pro uvolnění tělesné vlhkosti můžete otevřít ventilační zipy, nicméně oděv s nepromokavou membránou nikdy nevětrá stejně dobře jako oděv bez membrány.

Zobrazit všechny nepromokavé oděvy →
 
Vodoodpudivé oděvy
Vodoodpudivé oděvy postrádají membrány, ale mají vodoodpudivou povrchovou úpravu (DWR). RevolutionRace používá u všech oděvů DWR bez obsahu fluorovaných uhlovodíků.
+ Výhody
Vodoodpudivý oděv mimořádně dobře větrá a je vhodný pro intenzivní činnosti. Mnohokrát postačí vodoodpudivý oděv těm, kteří neplánují zůstat v dešti několik hodin v kuse.
- Nevýhody  
Vodoodpudivé oděvy vydrží pouze mírný déšť a ne silný vytrvalý liják.

Zobrazit všechny vodoodpudivé oděvy →
Naše nepromokavé bundy jsou prodyšné

Kvalitní nepromokavá bunda vyžaduje dobré větrání. I bundy, které jsou prodyšné, jsou často vybaveny ventilačními otvory v podpaží. Naše nepromokavé kalhoty mají větrací otvory na dlouhé straně kalhot.

Lepené švy pro voděodolnost

Švy jsou slabou stránkou nepromokavého oblečení, protože při šití jsou v látce jehlou tvořeny malé otvory, kam se může dostat voda. Naše nepromokavé oděvy mají lepené švy, aby byly voděodolné.

Zipy, které vás ochrání před deštěm

Aby oděv nepropouštěl vodu, je nutné mít vodoodpudivé zipy. Zipy pro naše nepromokavé oděvy jsou pečlivě vybírány tak, aby odolaly vysokému tlaku vody, a někdy jsou dokonce vybaveny ochrannou klopou na vnitřní straně.

Naše nepromokavé bundy seřazené od nejvyššího vodního sloupce po nejnižší

couple-in-typhoon-jacket-and-pants-1.jpg

Typhoon Jacket 

Vodní sloupec: 20 000 mm
Prodyšnost: 10 000 g/m²/24h

The Typhoon jacket je zcela nepromokavá a prodyšná 2,5-vrstvá skořepinová bunda. Minimalistický design dobře koresponduje s funkčními vlastnostmi  jako jsou boční větrání, kapsy na zip, nastavitelná kapuce a náprsní kapsa na zip. Tuto lehkou bundu ideální do deště lze sbalit do vlastní kapsy.

Více si o tom přečtete zde → 
 

typhoon-jacket_CZ.png

Whisper Jacket

Vodní sloupec: 20 000 mm
Prodyšnost: 10 000 g/m²/24h

Whisper Jacket je vodoodpudivá skořepinová bunda určená pro celoroční použití. Díky odvětrávání FreeFlow™funguje bunda Whisper Jacket stejně dobře jako letní i zimní bunda. Podšívka ze síťoviny v náprsní kapse spolu s ventilačními zipy pod paží poskytují výjimečné odvětrávání při intenzivních činnostech. Kapuce je nastavitelná jednou rukou a nastavení pasu lze snadno měnit zevnitř kapsy na ruce. Bunda Whisper Jacket má dvě náprsní kapsy, jednu kapsu na paži a vnitřní kapsu; všechny jsou vybaveny voděodolnými zipy. Použití je jako vnější vrstva odolná proti povětrnostním vlivům po celý rok.

Více si o tom přečtete zde → 

whisper-jacket_CZ.png

Cyclone Jacket

Vodní sloupec: 15 000 mm
Prodyšnost: 20 000 g/m²/24h

Bunda Cyclone je nepromokavá, větruodolná a extrémně prodyšná. Tato nová 3vrstvá shellová bunda, která je součástí řady Rescue®, je vybavena naší nejlepší membránou Hypershell® Pro s BIONICKOU POVRCHOVOU ÚPRAVOU ®ECO bez obsahu PFC.

Více si o tom přečtete zde →  

cyclone-jacket_CZ.png

Silence Proshell Jacket 2.0

Vodní sloupec: 20 000 mm
Prodyšnost: 10 000 g/m²/24h

Silence Proshell jacket je nepromokavá plně podlepená 3-vrstvá bunda se strečem, který pruží ve 4 směrech. Podlepené švy spolu s membránou Hypershell® Pro činí bundu nepromokavou.

Více si o tom přečtete zde → 
 

silence-proshell-jacket_CZ.png

Monsoon Jacket

Vodní sloupec: 10 000 mm
Prodyšnost: 10 000 g/m²/24h

Bunda Monsoon Jacket je naše první delší multifunkční bunda, vyvinutá tak, aby odolala počasí bez kompromisů ve stylu. Dvouvrstvá bunda Monsoon Jacket obsahuje membránu Hypershell® Performance odolnou vůči větru a vodě s povrchovou úpravou BIONIC-FINISH®ECO bez PFC a 2 zipy pod pažemi pro optimální větrání.

Více si o tom přečtete zde → 

1-monsoon-jacket_CZ.png

Nejlepší výběr nepromokavých bund

Naše nepromokavé kalhoty seřazené od nejvyššího vodního sloupce po nejnižší

typhoon-gif.gif

Typhoon Pants 

Vodní sloupec: 20 000 mm
Prodyšnost: 10 000 g/m²/24h

The Typhoon jacket je zcela nepromokavá a prodyšná 2,5-vrstvá skořepinová bunda. Minimalistický design dobře koresponduje s funkčními vlastnostmi  jako jsou boční větrání, kapsy na zip, nastavitelná kapuce a náprsní kapsa na zip. Tuto lehkou bundu ideální do deště lze sbalit do vlastní kapsy.

Více si o tom přečtete zde → 
 

1-typhoon-pants_CZ.png

Silence Proshell Pants 2.0

Vodní sloupec: 20 000 mm
Prodyšnost: 10 000 g/m²/24h

Silence Proshell pants jsou voděodolné shellové kalhoty z třívrstvé strečové tkaniny pružné ve 4 směrech. Kalhoty mají plně podlepené švy a membrána Hypershell® Pro vás udrží v suchu za každého počasí. Díky ventilačním zipům na stehnech jsou kalhoty univerzální a díky strečovému materiálu jsou tiché a pohodlné. Zip ve spodní části kalhot vám umožní je nosit k lyžařské nebo turistické obuvi.

Více si o tom přečtete zde → 

 

1-silence-proshell-pants_CZ.png

Cyclone Rescue Pants

Vodní sloupec: 15 000 mm
Prodyšnost: 20 000 g/m²/24h

Cyclone Pants jsou nepromokavé, větru odolné a prodyšné kalhoty. Díky plně podlepeným švům, zipům YKK Aquaguard a ekologii Bionic s povrchovou úpravou bez PFC vás tyto kalhoty udrží v suchu v každém terénu. Prodyšný materiál Hypershell® Pro v kombinaci s odvětráváním podél obou stehen vám umožní ochladit se při pocení. Cyclone Pants jsou součástí řady Rescue® a jsou vybaveny reflektory RECCO®, díky nimž budete v bezpečí na svazích i venku v lese.

Více si o tom přečtete zde → 

cyclone-pants_CZ.png

Nejlepší výběr nepromokavých kalhot

Často kladené otázky

icon-arrow-angle-right.svg Jakou bundu a kalhoty si mám vybrat, pokud chci univerzální soupravu, která vydrží intenzivní déšť?

Výběr oblečení závisí na aktivitě a vašem rozpočtu 

1. Typhoon Jacket & Pants (Vodní sloupec 20 000 mm/10 000g/m2/24h) 
Lehký a snadno skladovatelný a nasazený během deštivých dnů. Minimalistický design neohrožuje prvky, jako jsou zipy podél nohavic a ventilačni zipy na pažich bundy. Tato zcela vodotěsná a ventilační bunda je perfektni pro cestování všude, protože je také snadno zabalena do vlastní kapsy.

2. Silence Proshell Jacket & Pants (Vodní sloupec 20 000 mm/10 000g/m2/24h)
Opravdu dobrá základní alternativa. Jedná se o zcela nepromokavou soupravu s lepenými švy, dobrou ventilací a jak bunda, tak kalhoty mají ventilační zipy.

3. Whisper Jacket & Pants (Vodní sloupec 20 000 mm/10 000g/m2/24h) 
Svou multifunkčností je tato souprava vhodná jak pro letní turistiku, tak pro zimní lyžování. Bunda i kalhoty jsou zcela nepromokavé, mají lepené švy a dobře větrají.

4. Cyclone Jacket & Pants (Vodní sloupec 15 000 mm/20 000g/m2/24h)
Vysoce výkonná souprava, která vydrží extrémní používání. Dokáže odolat dlouhému vytrvalému dešti a zároveň dobře větrat. Je zcela vodotěsná, má lepené švy a větrací zipy na bundě i kalhotách. Cyklon je dobrá univerzální souprava, která je vhodná pro horské aktivity po celý rok.

 

icon-arrow-angle-right.svg Jakou bundu a kalhoty si mám vybrat pro vysoce intenzivní aktivity, které vyžadují odolnost proti vodě?

Pokud se chystáte na pěší túry rychlým tempem nebo na kolo, když venku zrovna neprší, vodoodpudivá bunda a kalhoty jsou často lepší volbou než úplně nepromokavé. Vodoodpudivá bunda bez membrány větrá výrazně lépe než nepromokavá, přesto vydrží mírný déšť díky úpravě DWR bez obsahu fluorovaných uhlovodíků, která zaručí její vodoodpudivost. Vzhledem k tomu, že vodoodpudivé oděvy postrádají membránu, začnou při dlouhodobém působení deště propouštět vodu. Vyberte si vodoodpudivý oděv pro aktivity s vysokou intenzitou, když je proměnlivé nebo dobré počasí.
 
1. Trail Jacket 
Vodoodpudivá softshellová, která je vhodná pro vysoce inteznivní činnosti s požadavky na vodoodpudivost a opravdu dobrou prodyšnost.
 
2. Hiball Jacket & Pants
Softsheelová souprava s podšívkou z fleecu. Je vhodná pro zimní sportovní aktivity a chladnější letní aktivity s požadavky na vodoodpudivost.
 
3. RVRC GP Jacket & Pants
Opravdu odolná všestranná souprava s dobrým odvětráním. Pokud chcete, aby byla vodoodpudivější, doporučujeme navoskovat exponované oblasti, jako jsou ramena, kapuce, kolena a zadní část, pro větší odolnost proti vodě.

 

icon-arrow-angle-right.svg Co je to Hypershell®?

Hypershell® je nepromokavá membrána s prodyšností, k dispozici je ve 3 různých provedeních:

Hypershell® Core 5 000 - 10 000mm
Hypershell® Performance 10 000 - 15 000 mm
Hypershell® Pro 15 000 - 30 000mm

 

icon-arrow-angle-right.svg Proč není nejvyšší hodnota vodního sloupce vždy zásadní?

Čím vyšší je vodní sloupec, tím je oděv tlustší, což ovlivňuje prodyšnost. Pokud plánujete vysoce inteznivní činnost, může vám oděv s menší hodnotou vodního sloupce nebo vodoodpudivý oděv bez membrány poskytnout dostatečnou ochranu proti vlhkosti, ale zároveň dokáže rychleji odvádět vlhkost. Proto plánujte své aktivity v kombinaci s potřebou voděodolnosti.

 

icon-arrow-angle-right.svg Jsem hodně aktivní, přesto chci dobrou voděodolnost. Existují hybridní bundy?

Samozřejmě! Hybrid Jacket bunda chrání před slabým deštěm, zatímco ventilační místa na zádech a v podpaží při intenzivních činnostech mimořádně dobře ventilují.

Pokud chcete voděodolnou hybridní bundu, doporučujeme Hyper Jacket. Plně lepená bunda s 15 000 mm membránou Hypershell® v horní části bundy a ventilačním roztažitelným materiálem ve spodní části.

 

icon-arrow-angle-right.svg Chci univerzální nepromokavou bundu pro každodenní použití. Co si mám vybrat?

Naše nepromokavé bundy i vodoodpudivé bundy jsou dobrou volbou pro ty, kteří chtějí ochranu před deštěm a vlhkostí. Pokud chcete být připraveni na vytrvalý déšť, vyberte si nepromokavou bundu, jako je třeba Silence Proshell Jacket nebo Cyclone Jacket. Pokud neplánujete být několik hodin venku za špatného počasí, stačí vám vodoodpudivá bunda, podívejte se na HiBall Jacket nebo Hyper jacket.

 

icon-arrow-angle-right.svg Co znamenají lepené švy a vodotěsné zipy? Jsou nutností, i když má oděv vysokou hodnotu vodního sloupce?

Aby byl oděv zcela nepromokavý, musí být švy speciálně ošetřeny. Obvykle jsou švy zalepeny nepromokavou páskou na vnitřní straně oděvu. Zipy musí být také nepromokavé, aby si voda nenašla cestu. Ve většině případů ani ty nejlepší nepromokavé zipy nejsou 100% vodotěsné. V našich modelech s označením Pro používáme zipy YKK Aquaguard, a proto doporučujeme uložit cennosti do vnitřních kapes.

 

icon-arrow-angle-right.svg Mám si vybrat vyšší hodnotu vodního sloupce, když jdu ven v bouřlivém počasí?

Mějte na paměti, že silný vítr může ovlivnit tlak a tím i to, jak rychle déšť pronikne do vašeho oblečení. Proto vám doporučujeme zvolit vyšší vodní sloupec, pokud plánujete zůstat v silném větru kombinovaném s deštěm.

Doporučujeme:
Cyclone Jacket
Cyclone Pants

 

icon-arrow-angle-right.svg Je hodnota vodního sloupce ovlivněna tím, jak moc oděv používám?

Vlastnosti membrány nejsou používáním ovlivněny, ale úpravu DWR je třeba časem obnovit. Úprava DWR se nošením a praním časem poškodí.

 

icon-arrow-angle-right.svg Nechci být mokrý, když si sednu. Co si mám vybrat?

Pokud plánujete sedět nebo klečet na mokrém povrchu, například v lese nebo na výšlapu, doporučujeme zvolit kalhoty minimálně s 15 000 mm vodním sloupcem.

Doporučujeme:

Typhoon Pants Vodní sloupec20k/10k
Silence Proshell Pants 2.0 Vodní sloupec 20k/10k
Cyclone Pants Vodní sloupec 15k/20k

 

icon-arrow-angle-right.svg Bude moje bunda méně nepromokavá, když nosím batoh?

Bez ohledu na to, zda máte na sobě těžkou krosnu nebo lehký batoh, tlak na ramena ovlivňuje, jak snadno voda proniká do materiálu. Pokud budete nosit batoh, vyberte si bundu s vysokým vodním sloupcem.

×