Doprava zdarma od 2500 Kč a bezplatné vrácení do 30 dnů
Švédský design a kvalita
4,6 průměrné hodnocení s 620 000+ recenzí
Cart icon
image

Péče o oblečení

Pravděpodobně jste to zažili - vracíte se zpátky z náročné túry nebo cyklistiky zpocení a zablácení. Jak nejlépe vyčistit oblečení a pečovat o něj v dlouhodobém horizontu? Může to znít jako klišé, ale vždy postupujte podle pokynů na štítku oblečení, aby si vaše oblečení udrželo svůj tvar a funkčnost. Navíc prodloužíte jeho životnost, což vám poskytne více času na vychutnání si vašeho oblíbeného kousku. Je to chytrý tah, a to jak pro vaši peněženku, tak pro životní prostředí. Prohlédněte si našeho průvodce níže, kde naleznete další tipy, jak prát a starat se o své outdoorové vybavení jako profesionál.

6 tipů pro rychlou péči o vaše oblečení RevolutinRace

 

Grament_care_wash.svg

Perte méně často

Neperte oblečení vyrobené z funkčních materiálů příliš často, protože to způsobí jeho rychlejší opotřebení.

 

garment care icons_wash with similar colors.svg

Perte s podobnými barvami

Perte nové oblečení s podobnými barvami, aby nedošlo k odbarvení jiných oděvů.

 

Garment_care_zip_up.svg

Zapněte zipy

Před praním uzavřete zipy, knoflíky nebo suché zipy a použijte jemný, ekologický prací prostředek.

Garment_care_fabric_softener.svg

Nepoužívejte aviváž

Nepoužívejte aviváž a nikdy ji nepoužívejte na svrchní nebo jiné oděvy ošetřené trvanlivým voděodpudivým prostředkem (DWR), protože ta ucpává póry textilie a zhoršuje její prodyšnost.

Garment_care_light-bulb.svg

Myslite na

Pokuste se případné nečistoty a bláto z oděvu místo praní otřít. Nikdy nežehlete, protože funkční materiály jsou citlivé na teplo.

 

Grament_care_tumble_dry.svg

Nesušte v sušičce, pokud to není nutné

Všechny oděvy s úpravou DWR by se měly za účelem reaktivace sušit při nízké teplotě, zatímco jiné oděvy by se neměly sušit. Je to za účelem ochrany životního prostředí a úspory energie. 

Tipy pro péči o některé z našich nejběžnějších produktů a kolekcí

image

Nepromokavé outdoorové oblečení

Naše nepromokavé kalhoty a bundy jsou vybaveny vysoce kvalitními Hypershell® Pro ™ nebo Hypershell® Performance ™, mají podlepené švy a jsou vyrobeny z funkčních materiálů. Chcete -li prodloužit vodoodpudivost vašich nepromokavých oděvů a prodloužit jejich životnost, neperte je, pokud to není nezbytně nutné.

image

Outdoorové oblečení ze softshellového materiálu

Naše outdoorové oblečení v softshellu je vybaveno vodoodpudivým Hypershell® Core a je vyrobeno z funkčního materiálu. Vodoodpudivé vlastnosti vašich softshellových oděvů se postupem času zhoršují, vyhněte se proto jejich častému praní.

image

Bambusové spodní prádlo

icon-checkmark.svg  Bambusové boxerky a kalhotky lze prát při 60°C, ale tmavé potisky si při 40°C lépe zachovají svoji barvu.

icon-checkmark.svg  Nesušte v sušičce, protože bambus je náchylný ke srážení a teplo poškozuje jeho elasticitu.

image

Oděvy základní vrstvy a trička z bambusových nebo vlněných směsí

icon-checkmark.svg  Protože oděvy vyrobené z vlny nebo bambusu jsou přirozeně antibakteriální a nepohlcují pachy, nemusí se prát tak často jako jiné oděvy. Mnohokrát je stačí chvíli vyvětrat.

icon-checkmark.svg  Vlnu peřte při teplotě 30°C s použitím šetrného pracího cyklu na vlnu nebo jemné prádlo.

icon-checkmark.svg  Nesušte v sušičce, protože vlna a bambus jsou náchylné ke srážení.

image

Flísové oděvy, mikiny, tepláky a další oděvy prostřední vrstvy

icon-checkmark.svg  Perte naruby, abyste zabránili žmolkování.

icon-checkmark.svg  Flísové a další oděvy prostřední vrstvy by se měly prát s podobnými barvami při 40°C.

icon-checkmark.svg  Sušte na vzduchu - nikdy nesušte v sušičce ani nežehlete.

image

Funkční outdoorové džíny

Naše outdoorové džíny jsou vyrobeny z funkční, voděodpudivé tkaniny Hypershell® Denim™. Voděodpudivý efekt se časem snižuje, proto džíny často neperte.

image

Outdoorové oblečení vyrobené ze směsi bavlny a polyesteru

Kalhoty, bundy a šortky v našich kolekcích Nordwand a RVRC GP jsou vybaveny vodoodpudivým materiálem Hypershell® Reinforced ™ a jsou vyrobeny ze směsi bavlny a polyesteru v kombinaci s dalšími funkčními materiály. Stejně jako u všech funkčních oděvů je nejlepší je prát co nejméně.

image

Outdoorové oblečení s péřovou & syntetickou výplní

Přírodní a syntetická výplň je v oděvu oddělená a rovnoměrně rozložená. Proto jej perte, jen když je to nezbytně nutné. Po vyprání sušte v sušičce na nízkou teplotu společně s tenisovými míčky, které zajistí opětovné rovnoměrné rozložení. Nemůžete sušit v sušičce? Doporučujeme oděv protřepávat a jemně tlouct, aby se obě výplně opětovně oddělily.

image

Při čištění obuvi RevolutionRace postupujte podle následujících pokynů

1. Vykartáčujte boty suchým kartáčem. Vykartáčujte celou botu kartáčem, začněte horními částmi a postupujte směrem dolů.
2. Použijte teplou vodu a šetrný čisticí prostředek (prostředek na mytí nádobí / saponát) spolu s měkkým kartáčem. Opět začněte s horní částí boty a postupujte směrem dolů.
3. Vyjměte tkaničky a vyčistěte je stejným šetrným prostředkem na nádobí / saponátem.
4. Boty opláchněte vlažnou vodou a nakonec je otřete suchým měkkým hadříkem nebo ručníkem.
5. Nechte boty uschnout na vzduchu.

Další tipy:

icon-arrow-angle-right.svg  V závislosti na tom, jak moc boty používáte a jak moc jsou špinavé: snažte se je čistit častěji, vydrží vám déle.
icon-arrow-angle-right.svg  Pokud nemáte kartáč na boty, dobře poslouží například zubní kartáček.
icon-arrow-angle-right.svg  Před zahájením čištění vyjměte stélku a případně i vložku TrimToFit a poté stélku vyčistěte stejným způsobem jako horní části bot.
icon-arrow-angle-right.svg  Při čištění vyplňte boty papírem nebo použijte vhodné napínáky, aby si boty zachovaly svůj přirozený tvar.

Jak zaručit nepromokavost vašemu oblečení

Když si všimnete, že vodoodpudivé vlastnosti vašeho outdoorového oblečení začínají mizet, doporučujeme vám ošetřit je naším impregnačním sprejem Xtreme H2O bez fluorocarbonu nebo RevolutionRace Heat Wax. Sprej lze použít na celý oděv, vosk by však neměl být použit na žádnou z napínacích částí, protože elastický materiál je citlivý na teplo. Protahovací části našich kalhot normálně sedí nad hýžděmi, na přední a zadní straně kolena a dolních částech nohou. Na bundách jsou napínací části vyrobeny z černé látky. Světlé oděvy bývají z vosku tmavší a čím tmavší barva, tím oděv odpuzuje vodu.

×