Hledat podle kategorie, produktu, aktivity...
Boty
Kabely

Turistika

Trávit čas v přírodě je nejlepší způsob, jak dobít baterie a znovu získat energii. Ať už jste nový nebo zkušený turista, provedeme vás všemi různými částmi výletu. Od toho, jak se elegantně oblečete na cestu do správných oděvů v závislosti na počasí a větru - prostě vše, co potřebujete vědět pro nadcházející dobrodružství!

 Tak co říkáte, je čas se trochu inspirovat?

Nejprodávanější turistické oblečení

Choďte v dešti, aniž byste zmokli

 

Veď mě!

Jak se obléknout na túru v teplejším počasí

 

Najděte nejlepší letní oblečení!

Zajímá vás, jak zůstat v teple během zimní túry??

 

Ano, ukažte mi jak!

Naše nejlepší doporučení pro pěší turistiku

CZ-nordwand@2x.png

CZ-gppropants@2x.png

CZ-wanderpropants@2x.png

Další úžasné turistické kalhoty

Zip-Off Pants

S odnímatelnými nohami můžete během chvilky přejít od kalhot ke šortkám. Ideální pro různé teploty nebo když je turistika trochu namáhavější.

Typhoon Pants

Skvěle padne na vaše běžné turistické oblečení a udrží vás v suchu bez ohledu na množství deště. Kalhoty jsou zabaleny do vlastní kapsy a ve vašem batohu nezabírají téměř žádné místo

 

 Zip-Off Pants.        Typhoon Pants   

Naše nejlepší turistické bundy

Cyclone Rescue Jacket 2.0

Naše Cyclone Jacket je větru i vodě odolná, prodyšná a větraná. Dokonalá bunda pro všechny různé příležitosti a počasí.

Hiball Jacket

Tato bunda s úžasnou prodyšností je podšitá tenkým fleecem, takže je ideální pro chladnější dny. Je vodoodpudivý a větrací, jinými slovy ideální pro pěší turistiku.

 

 Cyclone Jacket        Hiball Jacket 

Zůstaňte v teple po celou dobu dobrodružství

Illusion Hoodie

Tahle flísová mikina je robustní, odolná a má přiléhavý střih. Je velmi pružný a ideální pro náročnější túry.

Tornado Fleece

Náš nejteplejší flísová mikina se super pružným softshellem pro perfektní padnutí. Tahle mikina je ideální pro náročnější outdoorové aktivity v mírně chladnějších dnech.

 

Illusion Hoodie        Tornado Fleece

Jak rozdělat oheň

Potřebujete tipy, jak si zapálit oheň, když se vydáváte na průzkum nebo na túru? Shromáždili jsme naše tipy pro vás zde!

Naučte se rozdělávat oheň

Na túře nezapomeňte pořádně pít

Chcete se naučit čistit vodu, kterou jste během dobrodružství nasbírali z potoků a jezer? Máme pro vás pár základních tipů!

Jak čistit vodu

Vaše nejčastější otázky


> Co si máme sbalit na celodenní túru?

Vždy se ujistěte, že máte nabitý telefon pro případ nehody a potřebujete zavolat pomoc. V závislosti na tom, kam kráčíte, může být také dobré říct blízkému, kam jdete a kdy se od vás očekává návrat. Pokud jde o balení, nikdy není nic špatného na svačině a termosce s vaším oblíbeným nápojem. Pokud si nejste jisti potřebným množstvím vody, přineste trochu navíc. Nezapomeňte si předem ověřit počasí a v případě, že se počasí zvrtne, vezměte si s sebou další mezivrstvu nebo pláštěnku. V neposlední řadě nezapomeňte na náplasti na odřeniny, které mohou ušetřit turistiku vám i vašim přátelům.

> Jak si vybrat správné turistické kalhoty?

 

Klima, do kterého se dostanete, je důležité mít na paměti. Jaké počasí vás může potkat a jaká je teplota. V létě je důležité mít dostatek větrání nebo například kalhoty na zip, pokud se očekává, že bude horko. Pro deštivé nebo větrné dny jsou ideální volbou kalhoty, zatímco za slunečného letního dne může být příliš horko. Abyste pokryli co nejvíce povětrnostních podmínek, je chytré použít zásobní princip. V chladnějším počasí a při teplotách pod nulou je chytré mít spodní prádlo, které dokáže udržet teplo blízko a zároveň odvádět vlhkost z pokožky. Pokud prší nebo silně fouká, jsou vám na ochranu před povětrnostními vlivy kalhoty přes běžné turistické kalhoty. Žádné kalhoty nejsou ideální do každého počasí, ale s spodním prádlem, turistickými kalhotami a svrchní kalhotami vám téměř nic nebrání v tom, abyste se při dalším dobrodružství vydali do přírody.

> Co jsou to hybridní kalhoty?

Hybridní kalhoty jsou kalhoty, které se skládají ze dvou nebo více materiálů, přičemž různé materiály optimalizují funkci kalhot. Například naše kalhoty GP Pro, které se skládají ze zesílených částí, které jsou mimořádně odolné a odpuzují vodu, a také ze strečových částí pro pohodlí a větrání.

> Jak mám prát turistické kalhoty / outdoorové kalhoty?

Perete je ve 40 stupňovém barevném praní. Můžete je sušit v sušičce, ale mějte ne vědomí, že vysoké teploty mohou ovlivnit napínací části. Doporučujeme však sušit v sušičce na nízké teplotě, aby se podle potřeby znovu aktivovala úprava DWR (pro extra odpuzování vody a nečistost). Účinek ošetření klesá po určitém počtu vyprání, a proto doporučujeme použít k prodloužení ochrany náš vodoodpudivý sprej nebo vosk (všimněte si, přednostně nevoskujte napínací materiál, protože je obtížné na něj vosk rovnoměrně dostat )

×