Vyhledat produkt

Náš příslib

Každý vyrobený produkt bude mít v konečném důsledku nějaký dopad na životní prostředí, a stejně jako ostatní odvětví musí i oděvní průmysl udělat vše pro to, aby minimalizoval svou ekologickou stopu.

Jako firma nebo odvětví to však nemůžeme udělat bez vnější podpory. My všichni, vlády, úřady i jednotlivci, se musíme usilovně snažit, abychom zachránili planetu pro příští generace. Plně si uvědomujeme, že je třeba tvrdě a vytrvale pracovat na zlepšení, a že před sebou máme ještě dlouho cestu. Slibujeme vám, že se pokusíme, aby náš dopad na životní prostředí byl co nejmenší a my byli každým dnem lepší. 

Zodpovědná výroba i dodavatelský řetězec

Za léta naší existence jsme se spojili s těmi nejlepšími světovým dodavateli a neustále s nimi pracujeme na vylepšování našich produktů a zvyšování efektivity výrobního procesu. Naše oblečení vyrábíme v Číně a Vietnamu a tyto továrny pravidelně navštěvujeme, abychom se ujistili, že pracovní podmínky, mzdy a nakládání s odpadem jsou v souladu se zákony a kodexy chování dané země. Samozřejmě, že dodržujeme omezení EU týkající se nebezpečných látek používaných při výrobě oděvů a tkanin, a proto je od roku 2019 veškeré naše oblečení bez přítomnosti škodlivého PFC (materiál obsahující perflurované a polyflurované chemikálie).

Naše oblečení navrhujeme ve Švédsku a bez použití zprostředkovatelů prodáváme naše produkty přímo spotřebitelům. Tím, že sami kontrolujeme výrobní proces – od návrhu a nákupu materiálů až po dodavatele a dopravce – můžeme sledovat naši ekologickou stopu a pracovat na její minimalizaci. Navíc nám to umožňuje udržet dostupné ceny.

Zapomeňte na „fast fashion“, my pracujeme se „slow fashion“

Jednou z nejlepších věcí, kterou jako spotřebitel můžete udělat, je koupit kvalitní oblečení vyrobené tak, aby dlouho vydrželo. Vybíráme jen ty nejodolnější materiály na trhu a tím zaručujeme nejvyšší možný standard našeho outdoorového sortimentu. Oblečení netestujeme pouze v laboratoři - vystavujeme ho i náročným zkouškám v drsném severském klimatu a často je sami nosíme, abychom se ujistili, že splňuje naše požadavky.

Mnoho jiných značek mění každým rokem téměř celý svůj sortiment a neprodané zboží likviduje. My se naopak snažíme nabízet většinu našich modelů po celý rok a na základě vaší zpětné vazby nepřetržitě ladíme a vylepšujeme jejich design. Eliminujeme odpad tím, že prodáme každý kousek z kolekce dřív, než ji obměníme. A navíc jsou naše výrobky nadčasové; nevyjdou z módy jen kvůli změně sezóny.

Starost o zvířata

Věříme, že zvířata mají stejná práva na naši planetu jako my, a naše firemní politika tento fakt odráží.

Prachové peří

V zájmu našich „opeřených přátel“ používáme pouze peří s certifikací RDS (Responsible Down Standard). V praxi to znamená, že všechno naše peří pochází z hus a kachen, které jsou chovány pro potravinářský průmysl, a nejsou škubány zaživa ani krmeny násilím.

Vlna

Veškerá vlna použitá v našich výrobcích je označena certifikátem RWS (Responsible Wool Standard), jež zaručuje šetrné zacházení s ovcemi při a po stříhání (tzv. mulesing free).

Kožešina

V rámci omezení používání kožešin v módním průmyslu jsme součástí programu Obchod bez kožešin (Fur Free Retailer), což znamená, že žádný z našich produktů nesmí obsahovat pravou kožešinu.

Takoví jsme dnes.
Slibujeme vám, že zítra budeme ještě lepší.

×