Hledat podle kategorie, produktu, aktivity...
Dárkový průvodce

Zůstaňte v teple v
izolačním oblečení

Bez ohledu na to, jakou turistiku máte rádi, zůstat v teple je stejně důležité jako zábava - ve skutečnosti je to životně důležité. Pokračujte v čtení, abyste se dozvěděli více o síle izolačního oblečení v chladném počasí!

Péři vs syntetika

Různé činnosti a povětrnostní podmínky vyžadují různé druhy izolace. Jak péřové, tak syntetické výplně mají své výhody a nevýhody, které stojí za diskusi, když je v centru pozornosti výběr oblečení pro další dobrodružství.

Péři izolace

Prachové peří není totéž jako peří. Jedná se o přírodní materiál s fantastickými hřejivými a ventilačními vlastnostmi, který se nachází mezi peřím a tělem ptáka. Prádlo v oblečení je shromažďováno ve shlucích, které částečně pomáhají udržovat teplo a zároveň umožňují pohyb vzduchu tam a zpět, což vám pomáhá udržovat příjemnou tělesnou teplotu. Péřové oblečení je také lehké jako peří, takže vás nezatěžuje, ale udrží vás flexibilní a pohodlné po celý den. Péřové oblečení funguje optimálně v suchých podmínkách, jedna z jeho nevýhod je, že peří trvá déle, než schne, a že má prach horší odolnost proti vlhkosti. Oteplovací vlastnosti peří jsou často popisovány jejich “plnící silou“.

Podívejte se na naše peřove oblečení ›

Syntetická izolace

Syntetická izolace byla vytvořena ze syntetických vláken, která byla formována do stejných typů shluků jako u spodního prádla. To znamená, že syntetická izolace funguje stejným způsobem jako prachové peří, protože zajišťuje, že teplo zůstává blízko těla. Oblečení se syntetickou izolací může být někdy vnímáno jako mírně těžší než spodní prádlo, ale je mnohem odolnější vůči vlhkosti a rychleji schne. 50-100 g / m² je obvykle dostatečná izolace pro mezivrstvu, zatímco 100-200 g / m² vás udrží v teple během těch opravdu chladných dnů.
 

Podívejte se na naše syntetické oblečení ›

Rychlý přehled

Péřové bundy
Přírodní materiál, který dýchá a zároveň vás udrží v teple a pružnosti.
Výhody
+ Zachovává teplo
+ Lehký
+ Velmi dobře izoluje
Nevýhody
- Méně odolný vůči vlhkosti
Syntetické bundy
Materiál, který je optimální pro aktivity s vyšší intenzitou, který vás udrží v teple a rychle schne.
Výhody
+ Odolnější vůči vlhkosti
+ Rychleji schne
+ Efektivní pro činnosti s vysokou intenzitou
Nevýhody  
- Váží víc než péří

flex-down-jacket-women-taking-a-walk-austria.jpg

Co je to plnicí síla?

Lze říci, že výplňovou sílu líčí nadýchanost a kvalitu oděvu tím, že popisuje, jak efektivně oděv zachovává teplo a přitom je stále lehký. Čím vyšší je plnicí síla, tím je bunda teplejší a nadýchanější. Vysoká plnicí síla znamená, že klastry dolů v náplni jsou plně roztaženy. Tipem je hledat bundu s plnící silou nejméně 550, poté se oděv bude cítit tepleji a pohodlněji.

Co je hmotnost náplně?

Hmotnost náplně péřového oblečení popisuje, kolik peří výrobek obsahuje. Stejně jako výplňová síla, plnící váha hraje důležitou roli v tom, jak je oděv teplý a pohodlný. Plnicí hmotnost udává, jak je výrobek měkký nebo pevný, a také to, jak snadno lze oděv stlačit. Lehkou péřovou bundu lze snadněji stlačit, zatímco těžší bunda je teplejší.

Fillpower-chart.png

Péřová izolační tabulká

Pro lepší pochopení různých pojmů týkajících se péřovych oděvů a jejich účinků na izolaci - podívejte se na tuto tabulku! Na jednom rameni máte plnící sílu a na druhém stupni tepla. Tabulka vám dává lepší přehled o tom, které typy oděvů jsou nejvhodnější pro různé povětrnostní podmínky. Čím vyšší je plnicí síla, tím je bunda teplejší.

Top 5 izolačních oděvů

Nejteplejší syntetika temeratur-varmast.svg

Kolekce Mongoose

Bunda Mongoose Jacket je perfektní bunda pro chladné dny. Je hřejivá, super měkká a má syntetickou výplň Hyperloft. DWR bez fluorocarbonu chrání před vlhkostí a bunda je vybavena mnoha kapsami pro uložení.

Kraťasy Mongoose Skirt mají perfektní izolací pro chladné dny. Noste je jako hřejivou vnější vrstvu na turistických. 2 kapsy na ruce se zipem, zapínání na knoflíky s bočním zipem.

Kraťasy Mongoose Shorts jsou dokonalým izolačním oděvem. Použijte je na vnější straně venkovních kalhot nebo jako vyhřívané mezivrstvy pod kalhotami. 2 kapsy na ruce se zipem, zapínání na knoflík s muškou.

Podívejte se na Kolekce Mongoose ›

Nejtepleji péří temeratur-varmast.svg

Igloo Jacket
Plnicí síla: 800
Plnicí hmotnost: 292,2g ve velikosti Medium (pánská)

Najcieplejsza kurtka w asortymencie RevolutionRace, IGLOO™ Jacket posiada przyjemne w dotyku wypełnienie oraz puchową izolację, aby zapewnić Ci uczucie przytulności i wygodę podczas wycieczek po mieście lub zjazdów na stokach narciarskich. Duży, zdejmowany kaptur jest kompatybilny z kaskiem, a dodatkowo kurtka posiada liczne kieszenie w tym kieszonkę na karnet narciarski, wewnętrzną kieszeń, dwie kieszenie z polarową podszewką umożliwiające rozgrzanie rąk oraz dwie kieszenie na klatce piersiowej. Wpuszczane mankiety zatrzymują zimne powietrze, a puchowa izolacja zapewnia uczucie ciepła nawet w najchłodniejsze dni.

Podívejte se na Igloo Jacket ›

Teplejší péří temeratur-varmare.svg

Flex Down Jacket
Plnicí síla: 650
Plnicí hmotnost: 100g ve velikosti Medium (pánská)

Bunda Flex Down jacket je vyrobena ze 4cestného strečového materiálu, díky kterému je velmi pohodlná a bunda se stane extrémně pružnou během vašich outdoorových dobrodružství. Výplň má RDS certifikované peří a bunda ma vodoodpudivost, také je ošetřena DWR bez obsahu fluorovaných uhlovodíků. Vybaven 3 vnějšími kapsami na zip a 2 velkými vnitřními kapsami.

Podívejte se na Flex Down Jacket ›

Teplý péří temeratur-varm.svg

Helium Down Jacket
Plnicí síla: 600
Plnicí hmotnost: 96g ve velikosti Medium (pánská)

Helium Down Jacket je lehká bunda s RDS certifikovanou péřovou výplní. Bunda je univerzální, stlačitelná a má vynikající poměr tepelné hmotnosti. Vhodné pro většinu outdoorových aktivit.

Podívejte se na Helium Down Jacket ›

Teplý syntetický temeratur-varm.svg

Helium Puffy Jacket

Helium Puffy Jacket je superlehká stlačitelná bunda, která poslouží jako dokonalá vrchní i jako zateplovací střední vrstva v chladných ročních obdobích. Vnější povrch je ošetřen trvalou vodoodpudivou impregnací DWR bez obsahu per-fluorovaných sloučenin (PFC). Žádnou pohodlnější a univerzálněji použitelnou bundu nenajdete.

Podívejte se na Helium Puffy Jacket ›

Nakupujte pánské zimní bundy ›  Nakupujte dámské zimní bundy ›

Nejprodávanější izolační oblečení

Časté dotazy

icon-arrow-angle-right.svg  Co je to syntetické peří?

Peří je přírodní materiál nacházející se mezi ptačím peřím a jeho tělem. Syntetické materiály jsou vytvořeny tak, aby napodobovaly pocit peří. Lze říci, že syntetický prachový peří je vyráběný materiál, jehož hlavním účelem je poskytnout svému nositeli stejný pocit tepla a pohodlí jako peří, ale s určitými výhodami. Jedním z nich je, že syntetické peří je odolnější vůči vlhkosti.

 

icon-arrow-angle-right.svg  Jak se vyrábí syntetická izolace?

Syntetická izolace je tvořena propletenými polyesterovými vlákny různých velikostí, takže napodobují shluky peří v oblečením s peřím Tyto klastry spolupracují na udržení tepla, které chce opustit tělo, což vám umožní zůstat nádherně v teple a pohodlí.

 

icon-arrow-angle-right.svg  Může mě syntetická izolace udržovat v teple, i když budu mokry?

Jednou z výhod syntetické izolace je, že skvěle udržuje teplo v blízkosti těla, i když materiál bude mokry. Syntetické materiály také schnou rychleji než peří. Polyester, jeden z nejčastěji používaných materiálů v syntetické izolaci, je voděodolný. Snáší lehký déšť, ale pamatujte, že není vodotěsný! Další informace o nepromokavém oblečení najdete v našem vodotěsném průvodci ›.

×