Vyhledat produkt
Nakupovat

Péče o oblečení

 

Pravděpodobně jste to zažili - vracíte se zpátky z náročné túry nebo cyklistiky zpocení a zablácení. Jak nejlépe vyčistit oblečení a pečovat o něj v dlouhodobém horizontu? Může to znít jako klišé, ale vždy postupujte podle pokynů na štítku oblečení, aby si vaše oblečení udrželo svůj tvar a funkčnost. Navíc prodloužíte jeho životnost, což vám poskytne více času na vychutnání si vašeho oblíbeného kousku. Je to chytrý tah, a to jak pro vaši peněženku, tak pro životní prostředí. Prohlédněte si našeho průvodce níže, kde naleznete další tipy, jak prát a starat se o své outdoorové vybavení jako profesionál.

5 tipů pro rychlou péči o vaše oblečení RevolutinRace

 

Grament_care_wash.svg

Perte méně často

Neperte oblečení vyrobené z funkčních materiálů příliš často, protože to způsobí jeho rychlejší opotřebení.

 

garment care icons_wash with similar colors.svg

Perte s podobnými barvami

Perte nové oblečení s podobnými barvami, aby nedošlo k odbarvení jiných oděvů.

 

Garment_care_zip_up.svg

Zapněte zipy

Před praním uzavřete zipy, knoflíky nebo suché zipy a použijte jemný, ekologický prací prostředek.

 

Garment_care_fabric_softener.svg

Nepoužívejte aviváž

Nepoužívejte aviváž a nikdy ji nepoužívejte na svrchní nebo jiné oděvy ošetřené trvanlivým voděodpudivým prostředkem (DWR), protože ta ucpává póry textilie a zhoršuje její prodyšnost.

 

Grament_care_tumble_dry.svg

Nesušte v sušičce

Své outdoorové oblečení nikdy nesušte v sušičce ani nežehlete, protože funkční materiály jsou citlivé na teplo, což by je mohlo poškodit a snížit jejich životnost.

Tipy pro péči o některé z našich nejběžnějších produktů a kolekcí:

Bambusové spodní prádlo

•        Bambusové boxerky a kalhotky lze prát při 60°C, ale tmavé potisky si při 40°C lépe zachovají svoji barvu.
•        Nesušte v sušičce, protože bambus je náchylný ke srážení a teplo poškozuje jeho elasticitu.

Oděvy základní vrstvy a trička z bambusových nebo vlněných směsí

•        Protože oděvy vyrobené z vlny nebo bambusu jsou přirozeně antibakteriální a nepohlcují pachy, nemusí se prát tak často jako jiné oděvy. Mnohokrát je stačí chvíli vyvětrat.
•        Vlnu peřte při teplotě 30°C s použitím šetrného pracího cyklu na vlnu nebo jemné prádlo.
•        Nesušte v sušičce, protože vlna a bambus jsou náchylné ke srážení.

Flísové oděvy, mikiny, tepláky a další oděvy prostřední vrstvy

• Perte naruby, abyste zabránili žmolkování.
• Flísové a další oděvy prostřední vrstvy by se měly prát s podobnými barvami při 40°C.
• Sušte na vzduchu - nikdy nesušte v sušičce ani nežehlete.

Funkční outdoorové džíny

Naše outdoorové džíny jsou vyrobeny z funkční, voděodpudivé tkaniny Hypershell® Denim™. Voděodpudivý efekt se časem snižuje, proto džíny často neperte.

• Pokuste se případné nečistoty a bláto z oděvu místo praní otřít.
• Pokud otření nepomůže, operte s podobnými barvami při 40°C.
• Nechte své džíny sušit na vzduchu - nikdy je nesušte v sušičce ani nežehlete, protože funkční materiály jsou citlivé na teplo.
• Nepoužívejte aviváž, protože ucpává póry tkaniny a zhoršuje její prodyšnost.
 
Když si všimnete, že vaše outdoorové džíny neodpuzují vodu, jak tomu bylo dříve, pomozte jim s našim hydroizolačním sprejem Xtreme H2O bez obsahu PFC. Sprej pomáhá vašim oděvům odpuzovat nečistoty a vodu při zachování prodyšnosti, zlepšuje funkčnosť a dlouhou životnost vašeho oblečení. K impregnaci oblečení během praní v pračce můžete také použít náš Xtreme H2O Wash-in Protector.

Outdoorové oděvy ze směsi bavlny a polyesteru

Kalhoty, bundy a kraťasy z naší kolekce Nordwand a GPx mají voděodolnou membránu Hypershell® Reinforced™ a jsou vyrobeny ze směsi bavlny a polyesteru v kombinaci s dalšími funkčními materiály. Stejně jako u všech oděvů vyrobených z funkčních materiálů, pokud jde o praní, tak méně je více.

• Pokuste se případné nečistoty a bláto z oděvu místo praní otřít.
• Pokud otření nepomůže, operte s podobnými barvami při 40°C.
• Nechte své oděvy sušit na vzduchu - nikdy je nesušte v sušičce ani nežehlete, protože funkční materiály jsou citlivé na teplo.
• Nepoužívejte aviváž, protože ucpává póry tkaniny a zhoršuje její prodyšnost.
 
Když si všimnete, že vaše outdoorové oděvy neodpuzují vodu, jak tomu bylo dříve, pomozte jim s našim hydroizolačním sprejem Xtreme H2O bez obsahu PFC nebo voskem RevolutionRace Heat Wax. Sprej můžete použít na celý oděv, ale vosk by neměl být použit na žádné ze strečových dílů, protože elastické materiály jsou citlivé na teplo. Strečové díly na našich kalhotech a kraťasech jsou obvykle umístěny v sedací části, přední a zadní části kolen a spodní části nohou. Na bundách jsou strečové díly vyrobeny z černé tkaniny. Světlé oděvy obvykle použitím vosku ztmavnou a čím má oděv tmavší barvu, tím více bude odpuzovat vodu. K impregnaci oblečení při praní v pračce můžete také použít náš Xtreme H2O Wash-in Protector.

Nepromokavý outdoorový oděv

Naše nepromokavé kalhoty a bundy jsou vybaveny naší prémiovou tkaninou Hypershell® Pro™ nebo Hypershell® Performance™, mají zalepené švy a jsou vyrobeny z funkčních materiálů. Chcete-li zvětšit voděodpudivost a životnost nepromokavých oděvů, neperte je, pokud to není skutečně nutné.

• Pokuste se případné nečistoty a bláto z oděvu místo praní otřít.
• Pokud otření nepomůže, operte s podobnými barvami při 40°C.
• Nechte své oblečení sušit na vzduchu - nikdy jej neusušte v sušičce ani nežehlete, protože by to mohlo zničit zalepené švy a zhoršit voděodolnost textilie.
• Nikdy nepoužívejte na vaše voděodolné oděvy aviváž, protože ucpává póry tkaniny a zhoršuje její prodyšnost.
 
Když si všimnete, že vaše outdoorové oděvy neodpuzují vodu, jak tomu bylo dříve, pomozte jim s našim hydroizolačním sprejem Xtreme H2O bez obsahu PFC. Sprej pomáhá vašim oděvům odpuzovat nečistoty a vodu při zachování prodyšnosti, zlepšuje funkčnosť a dlouhou životnost vašeho oblečení. K impregnaci oblečení přímo při praní můžete také použít náš Xtreme H2O Wash-in Protector.

Outdoorové oblečení ze softshellového materiálu

Naše softshellové outdoorové oděvy mají voděodolnou tkaninu Hypershell® Core a jsou vyrobeny z funkčních materiálů. Voděodolnost vašich softshellových oděvů se časem snižuje, proto je neperte příliš často.

• Pokuste se případné nečistoty a bláto z oděvu místo praní otřít.
• Pokud otření nepomůže, operte s podobnými barvami při 40°C.
• Nechte své oděvy sušit na vzduchu - nikdy je nesušte v sušičce ani nežehlete, protože funkční materiály jsou citlivé na teplo.
• Nepoužívejte aviváž, protože ucpává póry tkaniny a zhoršuje její prodyšnost.
 
 
Když si všimnete, že vaše outdoorové oděvy neodpuzují vodu, jak tomu bylo dříve, pomozte jim s našim hydroizolačním sprejem Xtreme H2O bez obsahu PFC. Sprej pomáhá vašim oděvům odpuzovat nečistoty a vodu při zachování prodyšnosti, zlepšuje funkčnosť a dlouhou životnost vašeho oblečení. K impregnaci oblečení při praní v pračce můžete také použít náš Xtreme H2O Wash-in Protector.

Vyberte si svou velikost
×